Перший європейський форум “Життя після інсульту” (12 березня 2021, віртуально)

Увага, оновлення: проведення заходу перенесено на 2022 рік у зв’язку з пандемією.

12 березня відбудеться Перший європейський форум “Життя після інсульту” (first European Life After Stroke Forum – #ELASF). Хоча планувалося, що форум буде проведено у Барселоні, через пандемію коронавірусної хвороби прийняте рішення не піддавати ризику здоров’я учасників та провести захід віртуально. Переведення заходу у віртуальний формат позбавляє учасників можливості “живого” спілкування, але має важливу позитивну рису – можливість взяти в заході участь, не виходячи з дому.

Пережитий інсульт може призвести до суттєвих змін подальшого життя як самого пацієнта, так і його рідних та близьких. Спричинені інсультом втрата функціональної спроможності та ускладнення, наявні супутні захворювання, інші чинники здатні змінити здатність до самообслуговуваня, самооцінку, рольові активності, фінансовий стан, можливості до переміщення, повсякденного життя, місце в суспільстві, та т.ін.

Ці зміни в житті людей, які пережили інсульт, їх найближчого оточення та суспільства в цілому, мало досліджені, а спричинені ними проблеми часто залишаються поза увагою суспільства. Багатьом людям очевидна необхідність досліджень не лише медичних, але усіх аспектів життя після інсульту, побудови механізмів підтримки особам, які пережили інсульт, та втілення їх побажань. Важливо, зокрема, забезпечити всебічну підтримку впровадженню в життя Європейського плану дій для подолання інсульту (Stroke Action Plan for Europe).

Забезпечення прийнятного життя після інсульту – головне завдання Європейського альянсу організацій підтримки осіб, які пережили інсульт (Stroke Alliance for Europe – SAFE). Разом з SAFE ми вважаємо, що у цьому напрямку важливий кожен крок. Дослідження життя після інсульту та інвестиції у його забезпечення завжди зневажалися. Перший євопейский форум “Життя після інсульту”, ініціатором та організатором якого виступає SAFE, має унікальне та критично важливе значення для зібрання досліджень життя після інсульту та потреб осіб, які пережили інсульт. Цей Форум сприятиме здійсненню Європейського плану дій для подолання інсульту.

Ви можете ознайомитися з попередньою Програмою заходу, а також з повною та скороченою версіями Європейського плану дій для подолання інсульту у перекладі українською, та з проектом Плану дій боротьби з інсультом в Україні.