День запобігання інсульту у Сполученому Королівстві (і тиждень – в Україні)

Інформаційні кампанії  у рамках Світового (29 жовтня) та Європейського (другий вівторок травня) днів боротьби з інсультом надзвичайно важливі у поширенні обізнаності населення щодо інсульту, його проявів, першої допомоги, лікування, чинників ризику, запобігання, економічного та соціального тягаря, та т.ін. Але відомо, що зведення інформаційної кампанії до одного чи навіть кількох днів на рік – не дуже ефективне, і знання після таких кампаній залишаються, у кращому випадку, лише на кілька місяців. Тому додаткові ініціативи – національні, місцеві – надзвичайно корисні у забезпеченні довготривалої обізнаності населення.

Асоціація боротьби з інсультом Сполученого Королівства (UK Stroke Assocation) – одна з найуспішніших та найефективніших організацій цього напрямку – проголосила 14 січня днем запобігання інсульту. В рамках інформаційної кампанії цього дня, підтриманої державною та місцевими владами, увага проголошується, що кожен з нас здатний самостійно чимало зробити для особистого уникнення інсульту. Ніякий лікар, міністр охорони здоров’я, навіть Королева не можуть примусити нас не палити, не зловживати алкоголем, дотримуватися фізичної активності та здорового харчування, належним чином контролювати артеріальний тиск, цукровий діабет, інші захворювання та порушення здоров’я. Тож звернувши увагу на особистий спосіб життя та контроль чинників ризику, кожен з нас може зробити для свого здоров’я та уникнення небезпечних захворювань не менше, ніж усі лікарі разом.

Пропонуємо приєднатися до цієї корисної ініціативи та впродовж кількох найближчих днів щодня згадати про один з найнебезпечніших чинників ризику інсульту, усунення яких – особиста справа кожного з нас.