Як отримати медичну допомогу сімейного лікаря, терапевта або педіатра внутрішнім переселенцям?

Роз’яснення Національної служби здоров’я України

Як отримати медичну допомогу сімейного лікаря, терапевта або педіатра внутрішнім переселенцям? 

Під час воєнних дій як і раніше точкою входу до більшості медичних послуг є лікар первинки. 

➡️ Якщо ви переїхали в інший населений пункт, радимо у будь-якому разі тримати зв’язок з вашим сімейним лікарем терапевтом або педіатром, якщо це можливо.  

Навіть дистанційно  лікар може допомогти у вирішенні багатьох питань, пов’язаних із здоров’ям: 
🔸 проконсультувати;
🔸видати електронний рецепт на “Доступні ліки” чи інсулін;
🔸створити електронне направлення. 

➡️ Якщо зв’язку з вашим лікарем немає, то знайдіть іншого лікаря – укладати нову декларацію не потрібно. 

В такому разі потрібно звернутись до найближчого медичного закладу,  який надає первинну медичну допомогу. Підказати номер телефону та адресу найближчого закладу первинки зможе контакт-центр НСЗУ. Телефонуйте за номером 16-77 у робочі дні з 9 до 18.00. 

➡️ Під час воєнних дій лікарі первинної медичної допомоги мають вести облік переміщених пацієнтів за спеціально визначеною формою. У формі зазначаються прізвище, ім’я та по батькові пацієнта, дата народження, ліки, які приймає пацієнт із зазначенням дозування, а також дані про сімейного лікаря, з яким укладена декларація. 

➡️Нагадаємо, що у лікаря, який надає первинну медичну допомогу можна отримати такі послуги: 
🔸Динамічне спостереження за станом здоров’я, діагностику та лікування захворювань, консультації щодо здорового способу життя;
🔸Базові тести та аналізи (загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою, загальний аналіз сечі, рівень глюкози у крові, загальний аналіз холестерину, тести на вагітність, ВІЛ, вірусні гепатити, COVID-19, тропонін);
🔸Направлення до лікарів вузької спеціалізації чи  на обстеження;
🔸Паліативну допомогу;
🔸Рецепти на “Доступні ліки”, а також інсулін, якщо це повторний рецепт;
🔸Щеплення відповідно до календаря вакцинації. 

➡️ Також нагадуємо, що під час воєнних дій важливо зробити щеплення проти правця. Адже захворювання може розвинутися через травмування шкіри та поранення, ризик яких є високим в умовах воєнного стану. Для дорослих  інтервал між ревакцинаціями становить 10 років. Тож перевірте дату останнього щеплення у себе та своїх рідних та своєчасно подбайте про вакцинацію. Це – безоплатно.